Математика і мистецтво

Більшість людей вважають, що математика займається виключно числами та вимірюваннями, однак, насправді математика – це дещо набагато більше, ніж просто наука. Математика та мистецтво на сьогоднішній день дві великі сфери культури сприймаються як два протилежні полюси і навіть як дві протидіючі сили, в той час, коли насправді вони зв’язані дуже міцно.

Що між ними спільного? Хіба можна порівняти красу скульптури з красою музики? Виявляється, можна, якщо будуть винайдені єдині формули прекрасного, які будуть об’єднувати поняття в найрізноманітніших об’єктах – від квітки ромашки до краси музики.

У міжнародний День захисту дітей для вихованців Центру позашкільної освіти Волинської обласної ради керівники гуртків декоративно-вжиткового мистецтва Світлана Літвінчук, розвитку математичних здібностей Ніна Тарасенко провели заняття-практикум на тему «Математика і мистецтво».

Подорожуючи по Країні Геометричних фігур, вчили дітей розрізнянню, класифікації, групуванню геометричних фігур, баченню їх співвідношення з формою предмету, розумінню зв’язку математики і мистецтва, розвивали логічне мислення. Ігри, загадки, відомості про геометричні фігури викликали у вихованців цікавість до заняття.

З великим задоволенням діти виготовляли звірят, казкових героїв казки «Колобок» на основі кругів, овалів, трикутників, квадратів. Ці роботи вони готували в подарунок для своїх молодших братиків і сестричок, щоб привітати їх із Днем захисту дітей, тому по особливому старалися і фантазували.

Всі разом за допомогою казкових героїв відтворили лялькову виставу.

По завершенні заняття перед вихованцями було поставлене запитання: «Скільки часу може прожити людина без математики ?»,- «Одну секунду!!!…»

Нехай мовою істини для кожного буде математика. Адже математика навчає чесності, формує уміння відрізняти доведене від здогадки, сприяє усвідомленню різних фактів і понять. Її цікавить не мета, а засоби. Тож користь від математики завжди маємо як нагороду за чесність.

Залишити коментар