Українська народна лялька — це символ автентичності, жіночої мудрості, родинного оберегу, тісного зв’язку з поколіннями, одна із найдревніших іграшок та сакральних предметів нашого народу, особливості виготовлення якої передавались від покоління до покоління. Її багатовікова історія доводить, що наші предки вірили  в її чудодійну силу і захист від усіх бід та незгод.

Ляльку виготовляли з позитивною енергетикою, наділяли символічними значеннями: на щасливу долю, сприяння потаємним бажанням, гармонії людини з природою, на успіх і здоров’я, на добро і злагоду. Народна лялька завжди несла в собі  тепло людських рук, любов і турботу, з якою була створена.

Головна мета  гуртка — виховання підростаючого покоління на основі народних традицій, народної культури, оволодіння техніками народних ремесел, розвиток емоційно-естетичного ставлення до українського  народного мистецтва. Навчання в гуртку надає можливість якомога повніше розкрити образ української народної ляльки, висвітлити її семантичні прообрази та історичні прототипи, визначити її місце і роль в українській народній культурі.