Соломоплетіння — одне з найдавніших народних ремесел людства, яке пов’язане з вирощуванням зернових культур. З’являлися та зникали народи, виростали та руйнувалися міста, розквітали та занепадали культури, а мистецтво соломоплетіння щоразу виринало із забуття, як тільки на ланах починало сяяти золотом сонця колосся пшениці і жита.

З великою любов’ю та невичерпною майстерністю народні майстри з давніх давен з доступного матеріалу створювали різні предмети домашнього вжитку. В наші дні традиції знайшли нове бачення, що відчувається у виготовлених високохудожніх виробах з соломи народними умільцями та майстрами народної творчості.

Головна мета гуртка — збереження,  відродження  і  розвиток  одного з найдавніших народних промислів волинського краю — соломоплетіння, яке в 2022 році було включено у Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України, який ведеться на виконання ст. 12 Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини, яку Україна ратифікувала у 2008 році.