З метою впровадження інновацій в діяльність керівників гуртків спортивно-технічного профілю на базі Центру позашкільної освіти Волинської обласної ради 28 жовтня відбувся обласний семінар-практикум для керівників гуртків спортивно-технічного профілю з проблеми «Сучасні освітні тренди у гуртках спортивно-технічного профілю – шлях до якісної позашкільної освіти».
Відкрила захід очільниця Центру позашкільної освіти Волинської обласної ради Оксана Філіпчук, яка наголосила на підвищенні якості позашкільної освіти, подякувала педагогам за плідну працю.
Про сучасні освітні тренди у гуртках спортивно-технічного профілю ознайомила методист спортивно-технічного відділу Руслана Снітко, яка відмітила, що навчання дітей та молоді на основі сучасних освітніх трендів сприяє розвитку аналітичного, логічного та творчого мислення, а також таких важливих умінь, як використання сучасних інструментів для досягнення освітньої мети, швидко адаптуватися до змін і нових умов, вирішення складних проблем.
Одним із помічників у в гуртковій роботі є застосування фрезерного верстата з ЧПУ (числовим програмним управлінням). Як саме використовує дане обладнання у своїй діяльності, розповів Павло Кадлубицький, керівник гуртків автомоделювання Центру.
Широкого застосування в роботі керівників гуртків у теперішній час набуває і використання мікроконтролера Аrduino. Як саме можна використовувати Аrduino в гуртках різних напрямів діяльності, розповів Ярослав Мамчич, керівник гуртків «Робототехніка».
Міцно закріпились в світі комп’ютерної індустрії 3 D технології. Тривимірне моделювання стало невід’ємною частиною інженерного проектування, різних технічних пристроїв, архітектурно-ландшафтного дизайну, і звичайно ж, сфери освіти.
Як прижилося та використовується 3D моделювання та 3D друк у гуртках, поділився досвідом Олександр Свистун, керівник гуртків «3D моделювання та 3D друку судномоделей». Педагог показав, як розробляється модель у відповідному програмному забезпеченні Solidworks та як перетворюється файл в програму ЧПУ – ARTCAM, ознайомив учасників заходу з налаштуваннями обладнання MACH 3.
Важливе місце серед нових підходів в освітньому процесі посідає один із перспективних напрямів сучасної педагогіки – музейна педагогіка, що вирішує проблеми формування особистості. Про музейно-педагогічні засоби у діяльності керівника гуртка, розповіла Ірина Гудько, завідувачка організаційно-масової роботи спортивно-технічним відділу.
На завершення заходу усі присутні обговорили досягнення, проблеми та перспективи розвитку гуртків спортивно-технічного профілю на Волині.