Педагогічне  кредо:

                                                                                                                                      Під час штурму вершини  технічної творчості

                                                                                                                                       користуємось правилом трьох опор:

                                                                                                                                       бажанням, знанням, умінням!

ГАВРИЛЮК АЛЛА АПОЛЛІНАРІЇВНА

методист, керівник гуртків учнів молодшого шкільного віку

з початкового технічного моделювання

         

МАМЧИЧ ЯРОСЛАВ МИНОВИЧ

                                  методист, керівник гуртків

КАЛУГІНА ІРИНА МИКОЛАЇВНА

методист, керівник гуртків математики

 

 

На сьогоднішній день відділ залишається тим острівцем, де дитина може проявити себе як особистість, стати творцем, розкрити свої творчі здібності, плідно провести свій вільний час, поспілкуватись з однодумцями. Педагоги запроваджують накопичений позитивний досвід, забезпечують, вдосконалюють доступність позашкільної освіти, її діяльність.

Основним завданням роботи відділу є ґрунтовна багатопрофільна підготовка дітей та учнівської молоді, забезпечення їх техніко-технологічними знаннями, розширення політехнічного кругозору, конструкторської, експериментальної та винахідницької діяльності, реалізації здібностей шляхом розвитку навичок технічного моделювання та конструювання.

Як результат роботи відділу це участь в обласних та Всеукраїнських масових заходах: конкурс-захист юних винахідників і раціоналізаторів, змагання з радіоконструювання, змагання з технічного моделювання для молодших школярів, виставка-конкурс з технічного моделювання для молодших школярів, участь в турнірах з фізики, раціоналізаторства та винахідництва, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт.

Уже стало доброю традицією проводити тиждень предметно-технічного відділу. Проведені заходи є пізнавальними, емоційно насиченими для дітей. Вони сприяють успішному розв’язанню цілого спектру дидактично-розвивальних завдань. І вихованці, і педагоги одностайні в думці: роботу в цьому напрямі варто продовжувати з огляду на високий ступінь самостійності, креативності й соціалізації дітей у процесі її виконання. 

Напрямки діяльності відділу:

– початкове технічне моделювання для учнів молодшого шкільного віку;

– математика;

– радіоелектроне конструювання;

– історико-технічне стендове моделювання;

– основи технічної творчості.

Лабораторія учнів молодшого шкільного віку

з початкового технічного моделювання 

З кожним роком технічне моделювання все сміливіше входить в життя дітей. І педагоги і діти розуміють: прекрасне – добрий помічник у процесі виховання дитини. Навчання у гуртку технічного моделювання помагають гуртківцям пізнавати життя людини і природи, розвивають не тільки зорове сприйняття, але і фантазію.

Завдання керівників гуртків – відшукати найменші пагінці таланту, розвивати їх. Все це виховується і розвивається під час виконання різних творчих робіт. Мета – розвивати винахідливість, дитячу технічно – художню творчість. Під час занять перед дітьми ставиться завдання пошукового характеру (створення нових виробів, моделей, удосконалення наявних) приділяти особ­ливу увагу творчому підходу до справи тощо.

ПТМ171  ПТМ172

ПТМ173  DSC_0131

Лабораторія радіоелектронного конструювання,

основ технічної творчості, математики

Щорічно планується інформаційно-методична діяльність, яка націлена на допомогу математичним гурткам, гурткам радіоелектронного конструювання, електротехнічним. Заняття в гуртках ведуться з впровадженням комп’ютерної техніки. Зокрема, використовуються в роботі радіоконструкторських гуртків комп’ютерні програми для моделювання електричних кіл та розробки друкованих плат. На базі лабораторії щорічно проводяться обласні змагання з швидкісного  радіоелектронного конструювання, конкурс-захист науково-дослідницьких, винахідницьких та раціоналізаторських розробок. Учасники конкурсу – юні, але дуже талановиті та відповідальні, вони з величезним захопленням розповідають про власні дослідження та результати роботи, яких досягли на шляху своїх наукових пошуків. Найбільше їх хвилювало одне – щоб їхні розробки були корисними, допомогли вітчизняній промисловості досягти значних результатів.

Вихованці гуртків – постійні учасники обласних і всеукраїнських конкурсів, виставок, змагань – отримують відзнаки та запрошення на навчання у вищі навчальні заклади України. Стало доброю традицією, що колишні гуртківці – постійні гості гуртків: розповідають про новини техніки, діляться студентськими враженнями, своїми порадами допомагають своїм майбутнім колегам.